Instalacja fotowoltaiczna w sklepie

Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz własny sklep i zastanawiasz się jak zmniejszyć koszty utrzymania lokalu, nie tracąc na obrocie, a nawet zyskując więcej? Jedno z rozwiązań to instalacja fotowoltaiczna w sklepie!

Pomoc w instalacji fotowoltaiki

Korzyści, jakie może przynieść fotowoltaika dla sklepów

Od kilku lat rynek klientów indywidualnych poszerza się o tzw. małe elektrownie. Sprawia to, że nie tylko dbamy o ekologię, ale również zmniejszamy koszty za prąd. Wiadomo, że jeżeli chcemy rozwijać własne biznesy sklepowe, to musimy zwiększyć liczbę wykorzystywanego sprzętu, pracowników czy powierzchni sprzedażowej. Co jednak zrobić w dobie pandemii, kiedy wiadomo, że ludzie rzadziej wychodzą z domów, a koszty utrzymania biznesu są niezmienne? Jako jedno z dostępnych rozwiązań przychodzi dla przedsiębiorców inwestycja w odnawialne źródła energii. Złożenie instalacji fotowoltaicznej w sklepie to spory wydatek. Okres zwrotu inwestycji wynosi ok. 7-8 lat. Oczywiście nie każdy dysponuje taką gotówką, stąd na rynku spotkać możemy wiele źródeł finansowania, m.in.:

● kredyt bankowy o niskim procencie i dopasowanej racie,

● leasing fotowoltaiki proponowany zarówno przez banki, jak i firmy fotowoltaiczne,

● pożyczki oraz dotacje z programów rządowych.

Rozwiązań jest wiele, dlatego warto zastanowić się nad taką modernizacją swojego biznesu. Dodatkową korzyścią zamontowania instalacji fotowoltaicznej w sklepie jest pozyskanie ekologicznego wizerunku firmy, do czego w dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładają zarówno klienci, jak i kontrahenci.

Czy zatem istnieje jakaś przeszkoda, aby mieć instalację fotowoltaiczną we własnym sklepie?

Czytając przewidywania dotyczące kosztu prądu na rok 2030, widać wzrost nawet o 50% względem 2020. Niższe rachunki to tylko początek namacalnych korzyści inwestora. Kolejną rzeczą jest stabilność i niezależność energetyczna. Myśląc dalekosiężnie, możemy zaplanować odliczenie podatku o wysokości 23% od płaconego VATu. Widać zatem, że im wcześniej zaczniemy pozyskiwać prąd niezależny od wahań rynku, pandemii i polityki, tym szybciej możemy oszczędzać własne pieniądze i czas. Spotkanie z przedstawicielem firmy i dokładne zaplanowanie inwestycji, tak aby ta stała się czystym zyskiem - to kwestia wykonania jednego telefonu. Warto zatem zawalczyć o lepszą przyszłość już teraz. Klienci na pewno odwdzięczą się zaufaniem i pozytywną opinią.